Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Anadolu Hemşehri Dernekleri (AHDER) Platformu Genel Başkanı Deniz Akgün ve platform üyesi 12 dernek temsilcisini makamında ağırladı.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Anadolu Hemşehri Dernekleri (AHDER) Platformu Genel Başkanı Deniz Akgün ve platform üyesi 12 dernek temsilcisini makamında ağırladı.

Başkan Muhittin Böcek, AHDER Genel Başkanı Deniz Akgün’ün ile birlikte Kırşehirliler Derneği, Tüm Hataylılar ve Hatay Dostları Derneği, Bitlisliler Derneği, Burdurlular Derneği, Erzurumlular Derneği, Kayseriler Derneği, Gaziantepliler Derneği, Van Kültür ve Dayanışma Vakfı, Ukrayna Ailesi Derneği, Rus Kültür ve Dayanışma Derneği, Kazakistan-Avrasya Devletleri Dostluk ve Dayanışma Derneği ve Giritliler Derneği temsilcilerini makamında ağırladı.

STK’ların özellikle günümüzde büyük bir öneme sahip olduğunu ifade eden Muhittin Böcek, birer kültür mozaiği olan derneklerin ve de meslek odaların belediyelerin yaptığı kimi çalışmalara ışık tutan unsurlar olduğunu bildirdi. Bu düşünceyle geçmişten bu güne her zaman STK’larla iç içe olmaya gayret ettiğini ifade eden Muhittin Böcek, AHDER Platformun da yapacağı çalışmalara destek vermeye hazır olduğunu bildirdi.

Bir çok farklı kültürü AHDER Platformu çatısı altında buluşturduklarını dile getiren Deniz Akgün ise, belediyelerle işbirliği içinde gerçekleştirdikleri projelerle bu kültürlerin Antalya’da hayat bulduğunu söyledi. Bu projelerden birini de Konyaaltı Belediyesi’yle yapmak istediklerini ifade eden AHDER Genel Başkanı Akgün, Başkan Muhittin Böcek’in kendilerine her zaman destek olduğunu belirterek teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz