Bozüyük Belediyesi tarafından düzenlenen tiyatro günleri hızla devam ederken, festival haftaya çocuk oyunları ile başladı.

Bozüyük Belediyesi tarafından düzenlenen tiyatro günleri hızla devam ederken, festival haftaya çocuk oyunları ile başladı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Sarıkız Boya Bolacıya Karşı” adlı çocuk oyununa minikler yoğun ilgi gösterirken, çocukların mutluluğu görülmeye değerdi. Doğal beslenmenin öneminin çocuklara uygun ve eğlenceli bir dille anlatıldığı tiyatro oyununda, bir çiftlikte dedesi ve birbirinden sevimli hayvanlar ile birlikte yaşayan Alican’ın hikayesi çocuklar tarafından dikkatlice izlenirken, içinde gıda boyası bulunan ve son derece sağlıksız içeceklerin çocuklar için ne kadar zararlı olabileceği anlatıldı. Yaklaşık olarak 1 saat boyunca okullardaki derslerine ara vererek arkadaşları ile birlikte eğlenen çocuklar salondan son derece mutlu bir şekilde ayrılırken, özellikle öğretmenler ve öğrenci velileri Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’ya böylesine güzel ve önemli bir etkinliğe vesile olduğu için teşekkür ettiler.

Çocuk tiyatrolarının en güzel örnekleri Uluslararası Bozüyük Metristepe Tiyatro Günlerinde Bozüyüklü minikler ile buluşmaya devam ederken, tiyatro günlerinde yarın “Sır” adlı çocuk oyunu minik tiyatro severlerin beğenisine sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz