Hatay’ın Dörtyol ilçesinde yaşayan doğuştan görme engelli 29 yaşındaki Zeynep Esra Okur, dinleme yöntemiyle 15 ayda hafız oldu.

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde yaşayan doğuştan görme engelli 29 yaşındaki Zeynep Esra Okur, dinleme yöntemiyle 15 ayda hafız oldu.

Okur, Dörtyol Merkez Hafızlık Kız Kur’an Kursu’na katılarak öğretmeni Ayşegül Orhan’ın önderliğinde hafızlık dersi almaya başladı.

Öğretmeni Orhan’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim’i dinleyip tekrar ederek yaklaşık 15 ayda hafız olmayı başaran genç kız, Diyanet İşleri Başkanlığının yaptığı sınavlarda hafızlık diploması almaya hak kazandı.

Diplomasını Dörtyol Müftüsü Hüseyin Tamer’den alan Okur, “Bana bu imkanı veren ve benimle birlikte gece gündüz çalışan hocam Ayşegül Orhan’a ve bizlere bu imkanları sağlayan ilçe müftümüz başta olmak üzere emeği geçenlere çok teşekkür ederim.” dedi.

İlçe Müftüsü Tamer de 15 ay gibi süre içerisinde Kur’an-ı Kerimi öğrenen hafız olan öğrencinin kendilerine yaşattığı mutluluk için teşekkür etti.

İlçede hafızlık çalışması yapan 170 öğrenciden 70’inin kız öğrenci olduğunu aktaran Tamer, “Hafızlık çalışmalarında sınavlara girerek başarılı puan alanlara diplomalarını veriyoruz. Yüzde yüz görme engelli öğrencimiz Zeynep Esra Okur da ezberleme yöntemiyle bu başarıyı elde etmiştir. Allah devamını getirsin.” dedi.

Kurs öğretmeni Ayşegül Orhan ise öğrencisiyle gurur duyduğunu söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz