Adana merkezli 3 ilde sol örgütlere yapılan operasyonda gözaltına alınan 2’si genç kız, 1’i çocuk 9 kişi adliyeye sevk edildi.

Adana merkezli 3 ilde sol örgütlere yapılan operasyonda gözaltına alınan 2’si genç kız, 1’i çocuk 9 kişi adliyeye sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Müdürlüğü (TEM) ekipleri, Adana, İstanbulve Hatay’da sol örgütlere yönelik 31 Ekim günü operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında zırhlı birlikler, mahallelere girip geniş güvenlik önlemi alırken, ardından özel hareket timleri koçbaşıyla evlerin kapısını kırarak içeri girdi.

Operasyon, Devrim Komünarlar Partisi (DKP) terör örgütü ile bu örgütün silahlı kanadı olan ve Suriye’de faaliyet gösteren Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) yapılanmasına eleman ve lojistik destek sağlayan Birleşik Devrim Parti (Dev-Par) ile partinin gençlik ve lise yapılanması (Dev-Güç, Dev-Lis) içerisinde faaliyet gösteren 2’si kız, 1’i çocuk 9 kişi gözaltına alındı. Zanlılar 8 gün boyuna emniyette sorgulandılar ve bugün adliyeye sevk edildiler. Zanlılardan bir genç kız “Devrimci olduğumuz için gözaltına alındık” diye bağırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz