Hatay Büyükşehir Belediyesince Hatay ilinin 4. Teşvik Bölgesinden, 5. Teşvik Bölgesi kapsamına alınması için başlatılan “‘Hatay Halkı Hakkını İstiyor’ imza kampanyasına Samandağ Belediyesinden destek geldi.

Hatay Hakkını İstiyor Kampanyasına Samandağ Belediyesinden Destek

BAŞKAN NEHİR’DEN TAM DESTEK

Başkan Nehir”Hatay’ın 5. Teşvik bölgesine alınmasıyla birlikte iş hayatının canlanacağını İşsizliğin azalacağını”vurguladığı açıklamasında şu görüşlere yer verdi.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir:”Mithat Nehir: Hatay halkının hakkını talep etmesinin meşru ve doğru olduğunu düşünüyorum. Türkiye’de 4 il ile sınırlandırılmış olan ve 5. İlinde Hatay olması aslında buradaki hem iş hayatını canlandıracak hem de işsizliğe çözüm olması acısından bir katkı olacaktır. Hatayakranlarıyla kıyaslandığında Kilis’te Antep’te,Adana’da vs. diğer illerde Suriye nüfusunun yoğun olduğu bir kent, bu kentte yaşayan yoğun nüfusun her türlü belediye hizmetlerinde faydalandığını da düşünürsek bu teşviklerle belki bir merhem olur. Bu teşvikten faydalandırılmasının bu yönüyle anlamlı ve önemli olduğunu düşünüyoruz. Büyükşehir Belediye başkanımızın bu çalışmasını desteklediğimizi ifade ediyoruz.”dedi

SAMANDAĞLILARDAN TAM DESTEK

Ceren Tarhane:”Ben Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanıyım. Başkanımız Lütfü Savaş’ın başlattığı imza kampanyasını sürdürüyoruz. Şu anda Samandağ’dayız. Başkanımızdan, Hatay halkından ve Samandağhalkından büyük bir destek aldık. Çalışmamız 4. Teşvik bölgesinden 5. Teşvik bölgesine geçmeye amaçlıdır. Devletimizden daha fazla yatırım, iş imkânı ve destek almaya amaçlı yapılmış bir imza kampanyasıdır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.”dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz