Hatay’da 33 mülteci yakalandı Polis ekiplerinin yaptığı operasyonda kaçak yollarla Türkiye’ye giren 33 Suriyeli Hatay Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildiHATAY – Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde, kaçak yollarla Türkiye’ye giriş yapan 33 Suriyeli mülteci yakalandı.

Hatay’da 33 mülteci yakalandı
Polis ekiplerinin yaptığı operasyonda kaçak yollarla Türkiye’ye giren 33 Suriyeli Hatay Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi

HATAY – Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde, kaçak yollarla Türkiye’ye giriş yapan 33 Suriyeli mülteci yakalandı. Ev sahibi ise gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, Kırıkhan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir evde kaçak yollarla Türkiye’ye giren mülteciler olduğu bilgisini aldı. Bu bilgiyle harekete geçen polis ekipleri, Sinan Mahallesi 729 Sokaktaki eve şafak vakti operasyon düzenledi.
Evde bulunan aralarında 1 aylık bebeğin de bulunduğu 9’u çocuk 33 Suriyeli, Kırıkhan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Burada Genel Bilgi Taraması yapılan ve parmak izleri alınan mülteciler daha sonra Hatay Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.
Mültecilere evini kiralayan ev sahibi A.T. ise gözaltına alındı.
Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz