Defne ilçesinde, iş adamı Bülent Küçükkaya tarafından yapılacak olan anaokulunun protokolü düzenlenen törenle imzalandı.

Defne ilçesinde, iş adamı Bülent Küçükkaya tarafından yapılacak olan anaokulunun protokolü düzenlenen törenle imzalandı.

Hatay Valisi Erdal Ata, Valilikte gerçekleştirilen protokol imza töreninde, hayırsever iş adamı Küçükkaya’ya teşekkür etti.

Eğitime yapılan yatırımın çok önemli olduğunu dile getiren Ata, “Okul protokolleri imzalarken hep dile getiriyoruz, ülkemizin sorunlarının başında eğitim konusu geliyor. Okullarımızdaki bina yetersizlikleri, derslik açıklıklarının bir an önce kapatılması gerekiyor. Devlet olarak açıkları kapatmak için imkanları seferber ediyoruz. Ancak, genç bir nüfusumuz var ve öğrenci sayımız giderek artıyor. En fazla bütçeden pay eğitime ayrılmasına rağmen ihtiyacı karşılamakta zorlanıyoruz. Hem ilimizde hem ülkemizde hayırseverlerin eğitime yaptıkları katkı çok önemli.” diye konuştu.

Küçükkaya da hayatını kaybeden oğlu Eren Küçükkaya adına yaptıracağı 6 derslikli okulun hayırlı olmasını diledi.

Bundan sonra Defne ilçesinde Halk Eğitim Merkezi yaptırmayı planladığını belirten Küçükkaya, eğitime destekten dolayı mutlu olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz