Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın düşlerini güzelleştirmek, hayal dünyalarını geliştirmek ve tiyatro sevgisini aşılamak amacıyla il genelinde minik tiyatro severler ile buluşmaya devam ediyor.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın insan odaklı sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde gerçekleştirdiği aktiviteler ve sunduğu imkânlarla miniklerin  en büyük eğlencesi haline gelen HBB Şehir Tiyatrosu miniklerin eğitimine katkı sağlayıp bilinçlendirirken bir yandan da eğlenceli yönüyle büyük beğeni topluyor.

SAĞLIKLI BESLENMENİN ÖNEMİ TİYATRO İLE ANLATILDI

“Sarı Kız Boya Bolacıya Karşı” adlı eğitici çocuk oyununu 7 Kasım Salı günü saat 11.00 ile 14.00’de Bahçeşehir Koleji Sahnesi’nde ücretsiz olarak sahneleyen  HBB Şehir Tiyatrosu, miniklere keyifli bir şekilde sağlıklı beslenmenin önemini anlatırken eğlenceli bir şekilde bilinçlenmelerine katkı sağlıyor.

Yazar Adem Atar’ın kaleme aldığı, HBB Şehir Tiyatrosu’nun başarılı oyuncularından Süheyla Koçak’ın yönetmenliğini üstlendiği; şehrin dışında ufak bir çiftlikte bir dede, torunu ve çiftlik hayvanları arasında geçen, günümüzde zararlı olduğu bilinen, en çok çocuklar tarafından tüketilen yapay içeceklere karşı doğal ve sağlıklı beslenmenin öneminin anlatan ve sahneye yansıtılan eğitici ve öğretici çocuk oyunu, miniklerden tam not aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz