Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Hatay’ın deniz ve sahillerinde kalıcı temizlik sağlamak amacıyla çalışmalara devam ediyor.

HBB'nin Katkıları İle Ulaşılamayan Samandağ Koyları Temizlendi

Hatay’a yakışan sağlıklı ve temiz bir çevre yaratmak konusunda paydaş kamu kurumları, ilgili STK’LAR ve vatandaşlar ile işbirliği gerçekleştiren Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, 29 Temmuz Cumartesi günü çevre bilincinin geliştirilmesine yönelik benzer bir etkinliğe daha imza attı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Samandağ Kaymakamlığı, Samandağ Belediyesi, Samandağ Sahil Güvenlik Komutanlığı, Samandağ Çevre Koruma Derneği ile duyarlı vatandaşların katıldığı temizlik etkinliğinde Samandağ Meydan Mahallesi’nde araç ile ulaşılamayan engebeli koylarda biriken çöp ve atıklar toplandı.

Katılımcıların birlikte çalışması ile kısa sürede 305 torba çöp toplandı. Çöp torbaları daha sonra tekneler ile alınmak üzere uygun yerlerde biriktirildi.

Samandağ Kaymakamı Cahit Çelik, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ahmet Dolğun’un etkinlik ardından gerçekleştirdikleri açıklamalarda; asıl çözümün vatandaşların duyarlılığında olduğu, Hatay’ın sahip olduğu bu doğal güzelliklerin farkına varılarak denize ve sahillere, akarsulara, kent merkezlerine çöp atılmaması gerektiği mesajı verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz