HATAY’da, başrollerini Sarp Levendoğlu, Kazım Karakadıoğlu ve Sevcan Yaşar’ın paylaşacağı ‘İki İyi Çocuk’ adlı sinema filminin çekimlerine başlandı.

İki İyi Çocuk' Hatay'da Çekiliyor

HATAY’da, başrollerini Sarp Levendoğlu, Kazım Karakadıoğlu ve Sevcan Yaşar’ın paylaşacağı ‘İki İyi Çocuk’ adlı sinema filminin çekimlerine başlandı.

Özellikle üç boyutlu simülasyon, dönem canlandırma ve reklam filmleri ile tanınan Mehmet Demir Yılmaz’ın yöneteceği filminin senaryosu, Antakya’da yaşayan, zihinsel engelli Ercan’ın öyküsü üzerine kurulu. Ünlü oyuncular Murat Serezli ve Hamdi Alkan’ın da konuk oyuncu olarak yer alacağı filmde, Günay Karacaoğlu, Devrim Özder Akın, Mehmet Ulusoy, Bülent Yıldıran gibi usta oyuncular rol alacak. Kadrosunda ayrıca, Şeyda Terzioğlu, Hakan Güven, Türker Yılmaz gibi sevilen oyuncuların da bulunan filmin, Hatay’daki çekimleri 5 hafta sürecek.

KOZ Yapım’ın bir araya getirdiği ünlü oyuncuların rol alacağı filmin görüntü yönetmenliğini uluslararası ödüllerin de sahibi olan Argyrs Theos’un yapıyor. Filmin müziğini ise, ‘Yeni Türkü’ grubunun kurucusu da olan Derya Köroğlu üstlenecek. Mehmet Demir Yılmaz ve Sertaç Yaşar’ın birlikte yazdığı senaryo, Antakya’da yaşayan, zihinsel engelli Ercan’ın öyküsü üzerine kurulu. Filmde, şehrin maskotu haline gelen genç Ercan, kendisini polis sanıyor. ‘İki İyi Çocuk’ filminde Ercan’a ağabeylik yapan başkomiser Serdar’ın tüm kuralları karşısına alarak ona sahip çıkması ve kentte yaşayanların ise zihinsel engelli bir gencin koyduğu komik kurallara uymalarının hikayesi anlatılıyor.

– Hatay

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz