Hatay’ın ilçesi İskenderun Belediyesi Zabıta Ekipleri, duygu sömürüsüyle para kazanmaya çalışan dilencilere göz açtırmıyor.

İskenderun Zabıtası Duygu Tacirlerine Göz Açtırmıyor

Hatay’ın ilçesi İskenderun Belediyesi Zabıta Ekipleri, duygu sömürüsüyle para kazanmaya çalışan dilencilere göz açtırmıyor.

Bu kapsamda alt geçitlerde, cami önlerinde ve kentin merkezi yerlerinde çalışmalarını sürdüren zabıtaekipleri, başka illerden İskenderun’a gelerek çocuklarıyla dilenenlere yönelik operasyon düzenledi.

Zabıta Müdürü Bekir Aksoy, özellikle çevre illerden gelerek vatandaşların dini ve manevi duygularını istismar ederek dilenen dilencilere yönelik denetimleri sıklaştırdıklarını belirtti. Buna karşın vatandaşlardan gelen ihbarları her yönüyle de değerlendirdiklerini söyleyen Aksoy, vatandaşların bu gibi durumlarda dilencilere kesinlikle bir şey vermemelerini ve İskenderun Belediyesi zabıta ekiplerine haber vermelerini söyledi.

Ekipler tarafından dilendikleri yerden dilendikleri malzemeler ile birlikte zabıta müdürlüğüne götürülen dilencilere, yasalar çerçevesinde gerekli işlemler yapıldı.

Denetimlerin aralıksız bir şekilde devam edeceğini belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Zabıtaekiplerimiz dilencilere yönelik denetimlerini kararlılıkla devam ettirecek. Vatandaşlarımızın dini ve manevi duyguları istismar ederek dilenenlere vatandaşlarımız bu konuda duyarlı olmalı ve dilencilere para vermemelidir. Çalışma gücüne sahip olduğu halde iş yapmaktan kaçınıp, halkımızın merhamet duygularını istismar eden ve bunu alışkanlık haline getiren dilencilerle mücadelemiz devam edecektir” dedi. – HATAY

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz