Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde trafikte güvenli bisiklet sürüşüne zemin yaratılması, bu spora tutkun olanları bir araya getirmek için bir grup kullanıcıyı ‘İskenderun Bisiklet Kulübü Derneği’ çatısı altında bir araya getirdi.

Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde trafikte güvenli bisiklet sürüşüne zemin yaratılması, bu spora tutkun olanları bir araya getirmek için bir grup kullanıcıyı ‘İskenderun Bisiklet Kulübü Derneği’ çatısı altında bir araya getirdi.
Kentte bulunan ve çeşitli meslekten 50’yi aşkın bisiklet kullanıcısının üyesi olduğu İskenderun Bisiklet Kulübü Derneği kendini kamuoyuna tanıtmak amacıyla Atatürk Anıt alanında bir araya geldi. Dernek Başkanı Ali Emre Mamak, İskenderun’da grup bisiklet sürüşünün eksik olduğu kanaatine vararak böyle bir oluşumun içerisine girdiklerini söyledi.
Gerek bisiklet yollarının olmayışı, gerek trafikte bisikletliye saygısının olmayışı insanların kendilerini dernek kurmaya teşvik ettiğini ifade eden Başkan Mamak, “Biz de derneğimizi kurduk, her Çarşamba günü, halk sürüşü yapıyoruz. İnsanları bir araya topluyoruz. Güvenli ve polis eskortu eşliğinde, sporumuzu yapıp varış noktamızdan toplanma noktamıza dönüyoruz” dedi. – İskenderunhatay

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz