Jandarmadan “Drone”lu trafik denetimi Hatay’da bayram tatili nedeniyle trafikte denetimlerini sıklaştıran jandarma ekipleri, drone yardımı ile ihlalleri tespit ediyor Ekipler, kurallara uymayan sürücüleri ceza kesip hem uyarıyor hem de bayram şekeri ikram ediyor.

Jandarmadan “Drone”lu trafik denetimi
Hatay’da bayram tatili nedeniyle trafikte denetimlerini sıklaştıran jandarma

ekipleri, drone yardımı ile ihlalleri tespit ediyor
Ekipler, kurallara uymayan sürücüleri ceza kesip hem uyarıyor hem de bayram şekeri ikram ediyor.

HATAY – Hatay’da bayram tatili nedeniyle trafikte denetimlerini sıklaştıran jandarma ekipleri, drone yardımı ile ihlalleri tespit ederken, kurallara uymayan sürücüleri hem uyarıyor hem de bayram şekeri ikram ediyor.
Hatay İl Jandarma Komutanlığına bağlı jandarma trafik timleri Kurban Bayramında yoğun trafik akışının yaşandığı noktalarda trafik kontrollerini drone adı verilen insansız hava aracından yararlanarak yapıyor.
Hatay’ın Samandağ ilçesindeki sahil kesimi olan Çevlik mevkisinde, Hatay İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirilen trafik uygulamasında, havadan da drone ile takip yaparak trafik kazalarını önlemeye çalışılıyor.
Ekipler, Samandağ ilçesindeki Çevlik sahilinde bulunan Kapısuyu Jandarma Karakolu önü başta olmak üzere ilçelerdeki kazaların yoğun yaşandığı noktaları hem karadan hem de havadan denetliyor.
Hatay’ın çeşitli noktalarında denetimlerini sürdüren jandarma trafik ve asayiş ekipleri, drone ile havadan takip edilen trafik akışında, kurallara uymayan sürücüleri tespit edip, cezai işlem uyguluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz