Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden Personeline Giyim Yardımı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın, belediye bünyesinde çalışan işçi personeline ödemesi yönünde talimat verdiği giyim yardımı ödeneği yapıldı. Başkan Savaş’ın belediye personelinin hak ve alacaklarını zamanında ödenmesi konusundaki hassasiyeti çerçevesinde, 454 işçi personeline 2017 yılına ait ödenmesi gereken giyim yardımı dağıtımı gerçekleşti. HBB’nin 454 işçi personeline toplamda 187 bin 899 TL tutarında giyim yardımı dağıtması HBB personelinin yüzünü güldürdü. İşçilerin alın terinin, hak ve alacaklarının ödenmesinde büyük hassasiyet gösterildiğine değinen HBB personelleri, Başkan Savaş’a teşekkür etti. Başkan Savaş, etkin, verimli ve aynı zamanda kaliteli hizmet vermek için özverili çalışan HBB personellerine gerçekleştirilen giyim yardımını güzel günlerde sağlıkla harcamalarını diledi.

Yayladağı’nda Başkan Mehmet Kalkan’dan Dev Bir Proje Daha

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan Yayladağı’nın hayalini gerçeğe dönüştürüyor. Kalkan Yayladağı Kaymakamlığı tarafından yürütülen TOKİ çalışmalarını göreve geldikten sonra Belediye olarak devraldıklarını ve çalışmalara hızlıca devam ederek ilçemize Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 155 daire yapımını onaylattı. Kalkan; “İlçemizde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından İlçemiz Yayladağı’nda yapımı devam eden 155 adet konut ile ilgili noter huzurunda kura çekimi 27 Temmuz 2017 Perşembe günü saat 09.00 da Yayladağı Belediyesi Hizmet Binası 4. Kat-toplantı salonunda gerçekleştirdik. Kurada ismi çıkan hak sahiplerine ve ilçemize şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Antakya’da Gıda Üretimi ve Satışı Yapan 722 İş Yeri Denetlendi

Antakya Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri vatandaşların sağlığını koruma çalışmaları kapsamında 2017 yılının ilk yedi ayı içerisinde gıda üretimi ve satışı yapan 722 işyerinde denetim gerçekleştirildiğini bildirdi. Antakya Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlara yer verildi; “Belediyemiz Sağlık İşleri Müdürlüğü Veteriner Hekimleri Zabıta personeli ile koordineli olarak 2017 yılının ilk yedi ayında gıda üreten ve satan 722 işyerini denetledi. Denetlenen işyerleri arasında 202 döner ve kebap salonu, 105 pasta ve tatlı imalathanesi, 130 fırın, 116 restoran, 80 kasap ve şarküteri ile 89 kafe bulunmaktadır. Yapılan denetimlerde gıda maddelerinin üretildiği ve toplu tüketime sunulduğu bu işyerleri taşıması gereken teknik ve hijyen kuralları açısından incelenmekte, eksiği görülen işyerleri uyarılmakta, bilgilendirilmekte ve bazen idari işlem yapılmaktadır. İşyerlerinde personelin hijyeni, üretim ortamlarının temizliği, üretimde kullanılan ekipmanların temizliğine azami dikkat gösterilmekte, altyapı sorunun olduğu mahallelerdeki işyerleri başta olmak üzere haşereye karşı düzenli tedbir alınması sağlanmaktadır.”

Taşkınların Önüne Geçebilmek Amacıyla Sıkı Önlemler Alıyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri il genelindeki menfez çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Defne ilçesi Subaşı Mahallesi’nde sık yaşanan su birikintilerinin ve taşkınların yaşanmasına duyarsız kalmayarak çalışmalarını başlatan HBB ekipleri, mahalleye menfez çalışmalarını hızlandırdı. Halkın can ve mal güvenliğini düşünerek Hatay’ın her ilçesinde sıkı önlemler alan ekipler, menfez çalışmalarının en kısa süre içerisinde tamamlanacağını bildirdi. Menfez çalışmaları ile sel felaketlerinin yaşanmaması için geniş önlemler alan ekipler, mahalle sakinlerinin daha güvenli ve temiz ortamda ulaşımlarını sağlayabileceklerini ve ihtiyaç doğrultusunda çalışmalarının il genelinde devam edeceğini müjdeledi. Subaşı Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlar, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği hizmetten memnuniyetlerini dile getirerek hizmette sınır tanımayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

Kırıkhan’da Asbestli İçme Suyu Hatları Yenileniyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), arıza ve kaçakları en aza indirgemek amacıyla hızlı müdahalelere özen göstererek kapsamlı çalışmalar gerçekleştirildiğini duyurdu. Hatay genelinde ki içme suyu ve kanalizasyon hatlarında yıllardır süren sorunlara bir son verecek projeler hazırlayarak vatandaş memnuniyetini ön planda tutan Genel Müdürlük, asbestli boruların oluşturduğu patlaklara anında onarım yapılarak su kesintilerinin önlendiğini ve kayıp kaçağın önüne geçildiğini vurguladı. Bu kapsamda Kırıkhan ilçesi Aydınlı Mahallesi’nden gelen şikâyet üzerine 612. sokak’ta çalışma başlatan HATSU ekipleri, paslanarak çürümeye başlayan içme suyu hattı yerine 150’lik pvc borular ile 5 metre yeni hat döşedi ve sağlamlaştırmak için 2 adet kelepçe yerleştirdi.

Merhume Fatma Yetim için Yasin-i Şerif Okundu

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden İskenderun İHH Başkanı Ahmet Yetim’in eşi Fatma Yetim için evinin önünde Yasin-i şerif okundu, dualar edildi. Merhume Fatma Yetim için Denizcilerde evinin önünde yemekli Yasin-i şerif okundu. Yasin-i Şerif’e, Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Ayhan Bodur, İskenderun Belediye Meclis üyeleri, Hizmet-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Yetim ve yüzlerce kalabalık halk topluluğu katılarak Hatay İHH Başkanı Ahmet Yetim’i bu acılı günde yalnız bırakmadılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz