HATSU, Hatay genelinde altyapı bulunmayan noktaların birer birer tespit edilerek eksikliklerin giderilmeye devam edildiğini duyurdu.

Mahallelerde Altyapı Eksikliği Tarih Oluyor

MUHTAR CİRDİ, “ÇALIŞMALARDAN SONRA SORUNUMUZ KALMADI “

Mahallelerde bulunan altyapı sorunlarını kurulduğu günden bu yana bertaraf etmeyi amaçlayarak vatandaşların takdirini kazanan HATSU Genel Müdürlüğü, altyapının önemli unsuru olan ve rahat bir nefes almasını sağlayan kanalizasyon ile yağmursuyu kanallarının deşarjını kolaylaştırmak amacıyla her geçen gün yeni bir projeye imza atmaya devam ediyor.

Vatandaşlardan gelen talepler sonrasında projelerin memnuniyet odaklı şekillendirildiğini bildiren İdare, İskenderun İlçesine bağlı İsmet İnönü Mahallesi’nde kanalizasyon eksikliğini gidermek amacıyla 707 Sokak’ta 200’lük borular ile 200 metrelik yeni kanalizasyon hattı döşeme çalışması başlattı.

Yapılan hizmetler hakkında HATSU Muhtarın Sesi mikrofonlarına düşüncelerini aktaran İsmet İnönü Mahalle Muhtarı Cihat Cirdi, Mahalle genelinde bütün eksikliklerin giderilmeye devam edildiğini ve yeni projeler hazırlanarak ekiplerin hızlı bir şekilde çözüm geliştirdiğini söyledi.

Çalışmalar yapıldıktan sonra Mahalle’de yağmursuyu ve kanalizasyon sorunu kalmadığını vurgulayan Muhtar Cirdi, “Şu an 200 metrelik bir altyapı çalışması var. Bundan dolayı HATSU ekiplerine teşekkür ederim telefonlarımıza 24 saat cevap vermekteler. Şimdiye kadar bizim altyapı suya boğuluyordu. Şimdi ise mazgallar ve kanallar yapıldı altyapıyı kurtarmış olduk. Şuanda buraya takviye bir hat şebekesi döşeniyor bu yapıldıktan sonra umuyorumki eksiklik giderilmiş olacak. Bundan dolayı HATSU ekiplerine ve HatayBüyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz