Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde, Hatay Yardımlaşma Derneği (HAYAD) 300’ü Türkmen 500 mültecinin beslenme ve giysi ihtiyacını karşıladı.

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde, Hatay Yardımlaşma Derneği (HAYAD) 300’ü Türkmen 500 mültecinin beslenme ve giysi ihtiyacını karşıladı.

Kırıkhan’a kaçak yollarla getirilen Suriyeliler Kırıkhan’da HAYAD’a sığındı. Burada yemek, banyo, giyim ihtiyaçları karşılanan mülteciler polis ekipleri tarafından gözlem altına alındı.

HAYAD Başkanı Rahmi Vardı, Türkiye’ye gelen mültecilerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını belirterek, “Bugün yine derneğimize gelen 300’ü Türkmen 500’e yakın Suriyeli kardeşimizin banyolarını sıra sıra yaptırıyoruz, elbiselerini veriyoruz. Yarısını giydirdik yarısını da giydirmeye devam ediyoruz. Kadınların ve erkeklerin ayrı ayrı yemeklerini verdik. Bu kardeşlerimiz muhtemel Rusya’nın İdlib’i vurmasından dolayı Rakka’dan ve İdlib’ten gelen kardeşlerimiz. Farkındaysanız çoğu askerlik çağına gelen insanlar. Muhtemelen orada kim hangi bölgeyi ele geçiyorsa o yüzden ailelerden asker istiyor. Bu aileler de kadınlar, yaşlılar muhtemelen orada kalıyor ama bu gençler askere gitmemek için ve genç yaşta ölmemek için dünyanın mazlumların umudu olan Türkiye’ye geliyorlar ve biz de bu kardeşlerimize devletimiz adına Türkiye adına HAYAD olarak bu hizmetleri yapıyoruz” dedi. – HATAY

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz