Yayladağı ilçemizde bulunan, Muradiye kur’an kursu binasının komple bakım, onarım ve yenileme işleri Payas Belediyesi tarafından yapılacak.

Payas Belediyesi'nden Yayladağı'na Kutlu Hizmet

Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ile Payas Belediye Başkanı Bekir Altan arasında düzenlenen işbirliği protokolü imza törenine, Yayladağı Müftüsü Alaattin Türkoğlu, Payas Müftüsü Sezai Erdal, Hatay Memur-SenBaşkanı Hasan Urhan, Hatim-Der Başkanı Mehmet Yolcu ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Yayladağı İlçesi’nin 34 mahalle ve köy muhtarları eşleri ile katıldılar.

BEKİR ALTAN: RABBİM HEPİMİZE HAYIRLI HİZMETLER VERMEYİ NASİP ETSİN

Yayladağı yatılı bölge Kur’an kursu binasının komple onarılması ve yenilenmesi için, Hatay İl
Müftülüğümüzden gelen talep üzerine, birlikte hayır işlemek üzere yola çıktıklarını belirten Payas Belediye Başkanı Bekir Altan konuşmasında “bugün üç güzel ve anlamlı nedenle Yayladağı için, Payas sahilinde öğle yemeğinde bir aradayız. Yayladağlı’lar daha önceki yıllarda beni resmi ve şifai olarak hemşeri ilan etmişlerdi, bu benim için büyük bir onurdur. Beş ay önce Yayladağı’nda düzenlenen bir şiir yarışmasında ilçe muhtarlarımız Payas’ı ziyaret ederek tarihi kültürel mekanları görmek istediklerini ifade etmişlerdi. Hatay İl Müftülüğü’müz tarafından gelen Yayladağı Kur’an kursu binasının komple yenilenmesi için işbirliği protokolü imza töreninde hep birlikteyiz. Rabbim hepimize hayırlı hizmetler vermeyi nasip etsin” dedi.

HATAY İL MÜFTÜSÜ KAVİLLİOĞLU: NEREDE İYİLİK VARSA, BEKİR ALTAN ORADA OLMUŞTUR

Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu imza töreninde yaptığı konuşmada “Belediye Başkanımız Bekir Altan’ı yaklaşık 10 yıldır tanıyorum, ben İskenderun müftüsü iken hayır işlerinde Bekir Altan’ın maddi ve manevi desteklerini görüyorduk. Nerede bir iyilik, bir güzellik var ise Bekir Altan hep orada olmuştur. Hatayilçelerimizin her biri ayrı güzellikte, Yayladağı’ndaki beş katlı Kur’an kursu binamızı komple yenileme işlerini yapacağı için, Payas Belediye Başkanımız Bekir Altan’dan ve bu hayırlı işe vesile olan herkesten Allah razı olsun” dedi.

PAYAS’TA YAŞAYAN YAYLADAĞLILAR İLE YAYLADAĞI MUHTARLARI BULUŞTU

Payas’ta yaşayan Yayladağlılar ile Yayladağı Muhtarları eşleriyle Payas’ta buluştu. Sokollu Mehmet PaşaKülliyesi, Kervansaray Çarşısı, 2. Selim Cami, Payas Kalesi, Tarihi Zeytin Ağacı, Cin Kule, Payas Konakları, PayasStem Eğitim Merkezi, Şehitlik Cami, Çınarlık Yaylası ile Payas’ın tarihi ve kültürel mekanlarını iki otobüsle gezen ve öğle yemeğinde sahilde buluşan Yayladağlılar mutlu bir gün yaşadılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz