İslam Ülkeleri Akademisyenler Birliği Genel Başkanı ve Başbakan E. Danışmanı Prof. Dr. Bayram Altan, Hatay’da Vali Vekili Orhan Mardinli’yi ziyaret etti.

İslam Ülkeleri Akademisyenler Birliği Genel Başkanı ve Başbakan E. Danışmanı Prof. Dr. Bayram Altan, seyahat amacıyla gittiği Hatay’da Vali Vekili Orhan Mardinli’yi ziyaret etti.

Vali Vekili Mardinli’ye merkezi Ankara’da bulunan ve 57 İslam Ülkesini kapsayan “İslam Ülkeleri Akademisyenler Birliği” hakkında tanıtıcı özet bilgiler verdi. 2017 yılı içinde yeni baskısı yayınlanan “Dünyada Kazanacağımız Sonsuz Mutluluk” ve ” Dünyayı Kimler Yönetiyor? Gizli Dünya Devleti” isimli iki kitabının içeriklerini anlattı. Birliklerinin ve “İslam Ülkeleri Akademisyenler Vakfı”nın Hatay’da birer şubesini veya temsilciliğini açmayı düşündüklerini de dile getirdi. Ayrıca Esat zulmünden ve iç savaştan kaçıp ülkemize sığınarak Hatay’da ikamet eden Suriyeli göçmenlerin durumu hakkında fikir alış verişinde bulundu. Vakıf olarak ihtiyaç sahibi göçmenlere de yardım etmeyi programlarına aldıklarını ifade etti.

Orhan Mardinli, Prof. Dr. Bayram Altan’ın ziyaretinden büyük memnunluk duyduğunu, talep etmeleri halinde Hatay’da birlikleri ile ilgili şube veya temsilcilik açma konusunda kendilerine yardımcı olacaklarını, söyledi. Ve Hatay ili ve göçmenlerin bugünkü durumları hakkında kısa genel bilgiler verdi.

Hatay Vali Vekili Orhan Mardinli, İslam Ülkeleri Akademisyenler Birliği Genel Başkanı Prof. Dr. Bayram Altan’a yakın tarihte yayınlanan “Hatay İl Yıllığı” kitabını hediye etti.

Prof. Dr. Bayram Altan, Vali Vekili Mardinli’ye kendi kitaplarından iki tanesini imzalayıp göndereceğini söyledi ve vedalaşarak ayrıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz