HATSU, “Sağlıklı Yaşam ve Temiz Çevre” anlayışıyla yaptığı 8 yeni atıksu arıtma tesisinden biri olan Reyhanlı Atıksu Arıtma Tesisi’ni gerçekleştirdiği açılışla Reyhanlılıların hizmetine sundu.

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) tarafından sağlanan kredi çerçevesinde “Yerel Yönetimler Altyapı Projesi” kapsamında yapılan tesisin açılışına, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, sivil toplum kuruluşutemsilcileri, siyasi parti temsilcileri, Daire Başkanları, şube müdürleri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

“Hatay’ı Şekillendirmeye ve Geleceğe Taşıyoruz”

Sıkıntıları ve oldukça güzellikleri olan bir coğrafya içinde yaşadıklarını belirterek konuşmasına başlaya HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, bu sıkıntılar içerisinde Hatay’ı şekillendirmeye, geleceğe taşımaya, sorumlulukları yerine getirmeye ve gelecek nesili rahatlatmak için mücadele ettiklerini vurguladı.

Hatay’ın 1 milyon 555 bin nüfusu olduğunu aynı zamanda 500 bin civarında da 6 yıldır misafir yaşattıklarına dikkat çeken Başkan Savaş, bulunan nüfusa hizmet yapmak, altyapı, kanalizasyon, yağmursuyu, arıtma tesisi ve içmesuyu gerektiğine dikkat çekerek, “yeni Büyükşehir olduk ve 3,5 yıldır hizmet ediyoruz. Türkiyenüfusunun yüzde 24,5’u kırsal kesimde yaşarken, Hatay nüfusunun yüzde 50,5’u kırsal kesimde yaşıyor. Kırsal kesim demek zorluklarla karşı karşıya kalmak, altyapı ve yol ihtiyacı demektir. Bu hizmetleri yapmak içinde 3,5 yıldır arkadaşlarımızla birlikte Hataylı hemşehrilerimize hizmet çabası içerisindeyiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz