Rus jetleri, Suriye’nin İdlib şehrine bağlı Küçükbedeme ve Zeyniye yerleşim yerlerinde bulunan muhaliflerin karargahlarına saldırı düzenledi.

Rus jetleri, Suriye’nin İdlib şehrine bağlı Küçükbedeme ve Zeyniye yerleşim yerlerinde bulunan muhaliflerin karargahlarına saldırı düzenledi. Saldırı sonucu çok sayıda kişi hayatını kaybederken, bölgede orman yangını çıktı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Hatay’ın Yayladağı ilçesi Aşağı Pulluyazı ve Topraktutan kırsalı karşısında yer alan Suriye’nin İdlib şehrine bağlı Küçükbedeme ve Zeyniye yerleşim yerlerinde bulunan muhaliflerin karargahlarına saat 13.00 sıralarında Rusya Hava Kuvvetleri’ne ait savaş uçakları ile saldırı yapıldı. İlk gelen bilgilere göre, çok sayıda ölü ve yaralı olduğu söylenirken, bölgede çıkan orman yangını rüzgarın da etkisiyle büyüyerek devam ediyor.

Öte yandan, Suriye’nin Lazkiye şehri Bayırbucak Türkmendağı bölgesinde yer alan Sallur ve Zeytincik köyleriyle, Cebel-Ekrad kırsalındaki Tüffahiye tepesi yakınlarındaki orman yangınları Yayladağı Orman İşletme Şefliği’ne bağlı yangın söndürme ekiplerinin müdahalesiyle Türkiye tarafına geçmeden söndürüldü. Bölgede soğutma çalışmaları devam ederken, yangın söndürme ekiplerinin olası bir saldırı sonucu meydana gelebilecek orman yangınlarına karşı bölgedeki bekleyişleri sürüyor. – HATAY

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz