Hatay İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından hazırlanan ve 5 gün süren “Hatay İli Yalın Hastane Uygulama ve Sistemleri Eğitimi” tamamlandı.

Sağlık Personeline Hızlı, Kaliteli ve Düşük Maliyetli Hizmet Eğitimi

Hatay İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından hazırlanan ve 5 gün süren “Hatay İli YalınHastane Uygulama ve Sistemleri Eğitimi” tamamlandı.

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Eğitim Danışmanı Yard.Doç. Dr. Hikmet Maraşlı tarafından verilen eğitime, Hatay Devlet Hastanesi’nde sorumlu 25 sağlık personeli, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği personellerinden de 6 sağlık personeli olmak üzere toplam 31 personel katıldı.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Sebahattin Yılmaz, hastane yöneticileri, doktor ve hemşire katılımıyla gerçekleşen eğitimin amacının, sağlık hizmetinde israfları ortadan kaldırmak ve hastaya değer katan bir hizmet sunmak olduğunu ifade etti.

Yılmaz, eğitim programı kapsamında yalın üretimin temel hedefi olan hızlı, kaliteli ve düşük maliyetli üretimin önündeki engellerin tespit edilmesi, hastanenin verimliliğini azaltan problemlerin çözülebilmesi ve sürekli iyileştirilmesinin sağlanması için en temel problem çözme teknikleri hakkında katılımcıların bilgilendirilmesi sağlandığını belirtti.

2 gün teorik, 3 gün uygulamalı olmak üzere toplam 5 gün süren eğitim sürecinde eğitmen Yard. Doç. Dr. Hikmet Maraşlı eşliğinde katılımcılarla, ameliyathane, acil servis, yoğun bakım, eczane süreçleri incelenerek Değer Akış Haritaları hazırlanıp iyileştirme çözümlerinin belirlendiği kaydedildi.

Eğitim sonunda yapılan sınavı başarıyla tamamlayan 31 sağlık personeli, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Sebahattin Yılmaz’ın Tarafından sertifikalarını aldılar. – HATAY

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz