SAMANDAĞ’DA DENGELERİ DEĞİŞTİRECEK GELİŞME

Samandağ ilçesinde dolaşan karabulutların ardından yarın herkesin üzerinde ittifak ettiği, şehrin çehresini değiştirecek, güçlü ve kendini defalarca ispat etmiş bir siyasetçi adaylığını açıklayacak. Refik Eryılmaz…

Refik Eryılmaz; Samandağ’da doğup büyümüş, 24. Dönem milletvekili olarak sergilediği başarılı performans ile halkın kalbinde taht kurmuş bir isim. Yakın zamanda bizimde haberini yaptığımız Refik Eryılmaz, Hatay halkının karşısına kurduğu KALEMDER isimli dernek ile çıktı. KALEMDER Derneği 7 Yılda 1300 öğrenciye burs vererek halkın takdirini topladı.

Samandağ 119.558 nüfusu ile Hatay’ın en büyük 5. ilçesi konumunda. İlçe Türkiye’nin en büyük iş adamlarının bulunduğu bölgelerden biri. Fakat halk bu potansiyelin değerlendirilemediğinden yakınmakta. Örneğin; Türkiye’nin En Büyük Yolcu Nakliye firmalarından birkaçı Samandağ’lı iş adamlarına ait iken ilçede otogar bulunmamakta. Diğer bir konu ise Narenciye sektörünün öncü firmalarının en büyükleri Samandağlı iş adamalarına ait iken ilçede Sebze – Meyve hali bulunmamakta. Bölge Dünyanın en büyük sahiline ve bir çok doğal zengilik ile tarihi değerlere ev sahipliği yapıyorken bu potansiyel değerlendirilememektedir. Bölge ekonomisi halen yurtdışına gidip oradan döviz yollayan vatandaşlarımızın çabasına kalmış durumda.

Samandağ yıllardan beri ihmal edilmiş bir ilçemizdir. Bölge halkı Refik Eryılmaz’ı bağrına basacak ve bu durum bölgede yeniden heyecan yaratacaktır. Yolunun açık olmasını umar, başarılar dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz