Şehir Tiyatrosu 2017-2018 sezonunun ilk okul öncesi çocuk oyununun prömiyerini miniklerle buluşturdu.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın öncülüğünde kurulan ve kurulduğu ilk günden bu yana hem sanatsal değeri yüksek hem de eğitici ve öğretici oyunlar ile büyükten küçüğe tüm Hatay halkının ilgi odağı haline gelen Şehir Tiyatrosu, mutfağında bin bir özenle hazırladığı ‘Su Macerası’ adlı okul öncesi çocuk oyunu ile yeni sezona merhaba dedi.

SU TASARRUFU EĞLENCELİ BİR DİLLE ANLATILIYOR

Oyun yazarı Serdar Sarıkaya’nın kaleme aldığı, HBB Şehir Tiyatrosunun başarılı oyuncularından Ali Gezgin’in yönetmenliğini üstlendiği okul öncesi oyunda, tükenebilir bir kaynak olan suyun nasıl tasarruflu bir şekilde kullanılması gerektiği eğlenceli bir dille anlatıldı.

Oyunda, insanların suyu sorumsuzca kullandığı zaman su kaynaklarının tükeneceğini düşünen Bulut Kral, suyu ve bulutları bir yerde toplayıp suyu insanlara azar azar vermeye karar verir. Suyun ve bulutların bir yerde toplanmasından dolayı, bütün renkler solmaya ve her şey kurumaya başlar. Buna çok üzülen ve bu durumu değiştirmek isteyen çocuklar Ayça ve Can’ın yollara düşerek su macerasını başlatması sahneye yansıtıldı.

SU MACERASI 12 EKİM PERŞEMBE GÜNÜ MİNİKLERLE BULUŞTU

Amaçlarının oyunu Hatay’da bulunan tüm okul öncesi çocuklara izletmek olduğunu belirten HBB Şehir Tiyatrosu’nun yetkilileri, ilk olarak 12 Ekim Perşembe günü Çekmece Oyun Salonu’nda minik tiyatroseverlerle buluşan eğitici ve öğretici oyun için okulların başvurularının devam ettiği bildirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz