Sıcaktan bunalan kedi marketin kapısını mesken tuttu Marketin kapısının her açılmasında marketin içinden gelen serin havadan faydalanmaya çalışan kedi, ilginç görüntüler oluşturduHATAY – Hatay’ın İskenderun ilçesinde aşırı sıcaklardan bunalan bir kedi, serinlemek için bir marketin kapısını…

Sıcaktan bunalan kedi marketin kapısını mesken tuttu
Marketin kapısının her açılmasında marketin içinden gelen serin havadan faydalanmaya çalışan kedi, ilginç görüntüler oluşturdu

HATAY – Hatay’ın İskenderun ilçesinde aşırı sıcaklardan bunalan bir kedi, serinlemek için bir marketin kapısını mesken tuttu. Marketin kapısının her açılmasında marketin içinden gelen serin havadan faydalanmaya çalışan kedi, ilginç görüntüler oluşturdu.
Sıcaklığın 40 derecelere ulaştığı İskenderun’da vatandaşlar evlerinden bile çıkmazken, sokakta yaşayan hayvanlar ise serin yerler arıyor.
Bir sokak kedisi de bir marketin kapısının önüne yatarak, marketin içerisindeki serin havadan faydalanarak sıcaktan kurtulmaya çalıştı. Marketin kapısının altından gelen serin havayla serinleyip uyuklaşan kedi, alışveriş yapıp kapıdan çıkan vatandaşlara da umursamıyor.
Ali Korkmaz adlı vatandaş, havaların çok sıcak olduğunu en az insanlar kadar hayvanların da bu sıcaktan etkilendiğini belirterek, “Hava çok sıcak gördüğünüz gibi sokaklarda bomboş. Hayvanlar da kendilerine serinleyecek market gibi serin yerler arıyor. Kapıdan çekilmiyorlar. Onlarda serinlemek istiyor” dedi.
Cüneyt Uyar adlı bir vatandaş ise, “Bu sıcakta insanlar bile sokakta yok. Hayvanlar daha dayanılmaz haldeler. Onlar sokakta bu sıcakta su bulamıyor, yemek bulamıyor. Tabiki onlarda çok daha serin yerler arıyordur. İnsanların biraz daha duyarlı olması gerekiyor. En azından evlerinin önüne bir kap su koyarak bu hayvanları biraz daha serinletebilirler” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz