Sokak kedilerine bakım merkezi açıldı İskenderun ilçesinde yardıma ve bakıma muhtaç sokak kedileri için Kedi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi açıldıHATAY – Hatay’ın İskenderun ilçesinde yardıma ve bakıma muhtaç sokak kedileri için Kedi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin açılışı yapıldı.

Sokak kedilerine bakım merkezi açıldı
İskenderun ilçesinde yardıma ve bakıma muhtaç sokak kedileri için Kedi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi açıldı

HATAY – Hatay’ın İskenderun ilçesinde yardıma ve bakıma muhtaç sokak kedileri için Kedi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin açılışı yapıldı.
Geçtiğimiz aylarda yapımına başlanan ve hayvanseverler tarafından açılması merakla beklenen Kedi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın katıldığı törenle açıldı. Açılışa hayvansever yoğun ilgi gösterdi.
Sokakta kalan ve bakıma muhtaç kedilerin sağlıklı bir şekilde yaşamlarına devam edebilmeleri için büyük önem taşıyan merkezin açılış töreninde konuşan Savaş, tüm insanların içinde hayvan sevgisi taşıması gerektiğini ifade etti. Savaş, “İki tane nazik konu var. Biri kadın hakları ikincisi hayvan hakları. Bu hakları Hatay’da hakettiği şekilde teslim eden insanlar var hayatta başarılı olur birde ah almıyor. Ah almayınca da yarabbi ona diyor ki yürü ya kulum. Biz birlikte yürümekten yanayız. Hatay’ın ve ülkemizin birlikte daha ileri ve daha yukarı çıkmasından yanayız. Tabiki bunu yaparken de sadece insanlar arasındaki iletişim, saygı, sevgi ölçüsü değil insanların çevresi ile ilişkilerinde de iyi olması gerekir. Hayvanlar bizim doğadaki en fazla iletişim kurduğumuz varlıklardır, komşumuzdur. İncitmeden ve onları daha yakından tanıyarak biz tabiatımızın doğal hayatını korumak zorundayız” dedi.
Açılışın ardından merkezi gezen ve yetkililerden bilgi alan Başkan Savaş, böyle merkezlerin hem Hatay’da hem de ülkede artması için yoğun çaba harcayacaklarını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz