Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu 2017-2018 sezonunda da Hataylı minikleri eğitici ve öğretici oyunlarla buluşturmaya devam ediyor.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın öncülüğünde kurulan ve kurulduğu ilk günden bu yana hem sanatsal değeri yüksek hem de eğitici ve öğretici oyunlar ile büyükten küçüğe tüm Hatay halkının ilgi odağı haline gelen Şehir Tiyatrosu, mutfağında bin bir özenle hazırladığı ‘Su Macerası’ adlı okul öncesi çocuk oyunu 2 Kasım Perşembe günü Çekmece Oyun Salonu’nda TED Koleji Anaokulu, Saraykent 125. Yıl Anaokulu ve Güneysöğüt Ortaokulu’ndan gelen minik tiyatroseverlerle buluştu.

SU TASARRUFU EĞLENCELİ BİR DİLLE ANLATILIYOR

Oyun yazarı Serdar Sarıkaya’nın kaleme aldığı, HBB Şehir Tiyatrosunun başarılı oyuncularından Ali Gezgin’in yönetmenliğini üstlendiği okul öncesi oyunda, tükenebilir bir kaynak olan suyun nasıl tasarruflu bir şekilde kullanılması gerektiği eğlenceli bir dille anlatıldı.

Oyunda, insanların suyu sorumsuzca kullandığı zaman su kaynaklarının tükeneceğini düşünen Bulut Kral, suyu ve bulutları bir yerde toplayıp suyu insanlara azar azar vermeye karar verir. Suyun ve bulutların bir yerde toplanmasından dolayı, bütün renkler solmaya ve her şey kurumaya başlar. Buna çok üzülen ve bu durumu değiştirmek isteyen çocuklar Ayça ve Can’ın yollara düşerek su macerasını başlatması sahneye yansıtıldı.

Birbirinden nitelikli eğitici ve öğretici oyunları Hataylı miniklerin beğenisine sunan HBB Şehir Tiyatrosu’nun yetkilileri, amaçlarının oyunu Hatay’da bulunan tüm okul öncesi çocuklara izletmek olduğunu belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz