Terör örgütü PKK/PYD’nin kontrolündeki Afrin sınırının sıfır noktasındaki karakollara topçu bataryaları ve komando birlikleri sevk edildi.

Türkiye’nin, terör örgütü PKK/PYD’nin kontrolündeki Afrin’e müdahalesi konuşulurken, Afrin sınırının sıfır noktasındaki hudut karakollarına topçu bataryaları ile komando birlikleri sevk edildi.

HUDUT KARAKOLLARINA SEVKİYAT YAPILDI

Son birkaç aydır Suriye sınırına yapılan mühimmat sevkiyatlarına bu akşam personel takviyesiyle devam edildi. Suriye sınırının sıfır noktasında bulunan Kilis’te, Afrin bölgesinin karşısındaki hudut karakollarına topçu bataryalarının yanı sıra komando birlikleri sevk edildi.

15 ARAÇLIK TOPÇU BATARYASI KARAKOLLARA SEVK EDİLDİ

Kilis’in Elbeyli ilçesinden gece yola çıkan ve içerisinde fırtına obüs toplarının da bulunduğu 15 araçlık topçu bataryası önce kent merkezine ulaştı. Kent merkezinden geçen TIR’ların üzerine konulan fırtına obüsleri, terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD/YPG kontrolündeki bölgelerin Türkiye tarafındaki hudut karakollarına sevk edildi.

KOMANDOLAR KARAKOLLARA GÖNDERİLDİ

Fırtına obüslerinin 3’üncü Hudut Tabur Komutanlığına bağlı sınır birlikleri ile Kilis-Hatay sınırına konuşlandırıldığı bildirildi. Akşam saatlerinde de Batı illerinden gelen Piyade komando birliklerinin Kilis-Hatay arasındaki sınır karakollarına gönderildiği bildirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz