Hatay’ın Suriye sınırındaki Oğulpınar Mahallesi’nde bulunan vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla İdlib operasyonuna destek yürüyüşü yaptı.

Hatay’ın Suriye sınırındaki Oğulpınar Mahallesi’nde bulunan vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla İdliboperasyonuna destek yürüyüşü yaptı.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesine bağlı sınıra sıfır noktasındaki Oğulpınar Mahallesi’nde askeri hareketlilik devam ederken, bölgeye sevk edilen askeri araçların içinden geçtiği Oğulpınar Mahallesi’nde vatandaşlar, İdliboperasyonuna destek vermek için Oğulpınar Hudut Karakolu’na yürüdü.

Ellerinde Türk bayraklarıyla Oğulpınar Hudut Karakolu’na yürüyen mahalle sakinleri adına açıklama yapan muhtar Osman Şanverdi, Türkiye tarafından İdlib’e yapılan operasyonun sonuna kadar arkasında olduklarını belirtti.

İdlib’e yapılan operasyonun diğer Arap ülkeleri tarafından da desteklenmesi gerektiğini belirten Şanverdi, “Müslüman olup da bu operasyonun arkasında durmayan Arap ülkelerine sesleniyorum. Artık Müslüman kanı dökülmesin siz de Türkiye’ye destek verin ve akan Müslüman kanını durdurun” dedi.

Daha sonra Oğulpınar Mahallesi’nde başlayan yürüyüş Oğulpınar Karakolu önünde son buldu. – HATAY

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz