Toroslar Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (EDAŞ) tarafından Adana, Gaziantep, Mersin, Hatay, Osmaniye ve Kilis’te kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmeti verilmesi için çalışmalar yapıldığı bildirildi.

Toroslar Edaş'ın Yatırım ve Hizmetleri

Toroslar Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (EDAŞ) tarafından Adana, Gaziantep, Mersin, Hatay, Osmaniye ve Kilis’te kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmeti verilmesi için çalışmalar yapıldığı bildirildi.

Şirketin yazılı açıklamasına göre, haziran ayında Adana merkez Çukurova, Seyhan, Sarıçam, Yüreğir ile Ceyhan, Yumurtalık, Karaisalı, Karataş, Pozantı, Kozan, İmamoğlu, Aladağ, Feke, Saimbeyli ve Tufanbeyliilçelerinde 4 bin 908 aydınlatma armatürünün bakımı gerçekleştirildi. Bölgede 330 elektrik panosu, 203 trafo merkezi ve 38 dağıtım merkezinin bakımı yapıldı. Adana’da 77 kilometrelik yeni kablo döşeyen firma, kentte 348 yeni aydınlatma armatürü, 125 elektrik panosu ve 10 trafonun montajını tamamladı.

Gaziantep’in merkez Şahinbey, Şehitkamil ile Oğuzeli, Araban, Yavuzeli, Nizip, Karkamış, Nurdağı ve İslahiyeilçelerinde bin 840 aydınlatma armatürünün bakımını yapan firma, 222 panoyu elden geçirdi. 20 kilometrelik alçak gerilim ve yüksek gerilim kablosunun bakımının tamamlandığı kentte 11 trafo ile 20 dağıtım merkezinin bakımı yapıldı. Gaziantep’te 102 kilometrelik yeni kablo döşeyen firma, kentte 334 yeni aydınlatma armatürü, 169 elektrik panosu ve 7 trafonun montajını tamamladı.

Mersin Akdeniz, Toroslar, Mezitli, Yenişehir, Tarsus, Çamlıyayla, Gülnar, Aydıncık, Silifke, Anamur, Bozyazı ve Mut’ta 6 bin 603 armatürün bakımını gerçekleştiren şirket, aynı zamanda 213 metrelik hattın bakımını gerçekleştirdi. Kentte 45 pano ile 81 trafo yenilenirken 25 dağıtım merkezinin bakımı tamamlandı. Mersin’de 118 kilometrelik yeni kablo döşenirken, 519 yeni aydınlatma armatürü, 44 elektrik panosu ve 36 trafonun montajı tamamlandı.

Hatay’ın Kırıkhan, Hassa, Dörtyol, Erzin, Payas, Belen, İskenderun, Arsuz, Reyhanlı, Altınözü, Antakya, Defne, Samandağ, Yayladağı ilçelerinde 3 bin 951 aydınlatma armatürünün bakımını gerçekleştiren firma, kentte 5 kilometrelik hattı elden geçirdi. Bu ilçelerde 5 elektrik panosunun yanı sıra 14 trafo ve 75 dağıtım merkezinin bakımı yapıldı. Hatay’da 98 kilometrelik yeni kablo döşeyen firma, kentte bin yeni aydınlatma armatürü, 235 elektrik panosu, 34 trafo ve 2 dağıtım merkezinin montajını tamamladı.

Osmaniye merkez ile Kadirli, Düziçi ve Bahçe ilçelerinde 450 aydınlatma armatürü ve 44 kilometrelik hattın bakımı tamamlandı. Kentte 43 pano, 16 trafo ve 7 dağıtım merkezinin bakımı gerçekleştirildi. Osmaniye’de 50 kilometrelik kablo döşeyen şirket, kentte 278 yeni aydınlatma armatürü, 7 elektrik panosu ve 6 trafo montajını tamamladı.

Kilis merkez ile Musabeyli, Polateli ve Elbeyli ilçelerinde 244 aydınlatma armatürünü kontrolden geçiren firma, bir pano, 14 trafo ve bir dağıtım merkezinin bakımını gerçekleştirdi. Kilis’te 16 kilometrelik yeni kablo döşeyen firma, kentte 143 yeni aydınlatma armatürü ve 27 elektrik panosunun montajını tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz