Yayladağı’nda Suriye sınırına güvenlik duvarı 40 kilometrelik sınıra 4 metre yüksekliğinde, 7 ton ağırlığındaki beton bloklarla örülen güvenlik duvarı inşaatı sürüyorHATAY – Hatay’ın Yayladağı ilçesinde, 40 kilometrelik Suriye sınırına 4 metre yüksekliğinde, 7 ton ağırlığındaki beton…

Yayladağı’nda Suriye sınırına güvenlik duvarı
40 kilometrelik sınıra 4 metre yüksekliğinde, 7 ton ağırlığındaki beton bloklarla örülen güvenlik duvarı inşaatı sürüyor

HATAY – Hatay’ın Yayladağı ilçesinde, 40 kilometrelik Suriye sınırına 4 metre yüksekliğinde, 7 ton ağırlığındaki beton bloklarla güvenlik duvarı örülüyor.
Suriye’nin İdlib ve Lazkiye kentlerine sınırı olan Yayladağı ilçesinde, kaçakçılığı ve yasa dışı geçişleri önlemek amacıyla sınıra beton bloklarla duvar örülüyor. Daha önceden 25 kilometresi tamamlanan duvarın geriye kalan kısmı ise iş makineleri ve vinç yardımıyla işçiler tarafından hummalı bir çalışmayla ara verilmeden hızla sürüyor. Beton blokların her biri 4 metre yüksekliğinde ve 7 ton ağırlığında.
Uluyol Mahallesiyle Çandır Mahallesi arasında bulunan sınır hattına örülen duvarda, Uluyol, Görentaş, Güveççi, Yukarı Pulluyazı, Gözlekçiler ve Çandır mahalle sınırları tamamlanırken, Aşağı Pulluyazı mahalle sınırı ile Kızılçat Mahalle sınırı arasında çalışmalar devam ediyor.
Sınır duvarının etrafında askeri zırhlı araçların da devriye attığı görüldü. Öte yandan, sınır hattı boyunca yol yapım ve asfaltlama çalışmalarında sona gelindi.
Yapılacak beton duvarın jilet tel ve elektronik sensörler vasıtasıyla güçlendirileceği öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz