Hatay’ın anavatana katılışının 78. yıl dönümü münasebetiyle Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) tarafından düzenlenen etkinlikler vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı.

Yiğitler Er Meydanında

Toplu nikâh ve sünnet törenleri, en güzel balkon yarışması ve künefe şöleni gibi birbirinden renkli etkinlikleri Hatay halkıyla buluşturan HBB, Türk kültürünün 5000 yıllık öz sporlarından olan aba güreşini TürkiyeŞampiyonası’na ev sahipliği yaptı.

23 Temmuz Pazar günü HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi mersahında gerçekleşen güreşlere HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile beraber CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Dünya Aba Güreşi ve Geleneksel Sporlar Federasyonu Eşbaşkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek, HBB idarecileri ile birlikte çok sayıda sporsever vatandaş katıldı.

ŞAMPİYONA RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Adana’dan İstanbul’a Hakkari’den Konya’ya kadar çok sayıda güreşçinin katıldığı turnuva renkli görüntülere sahne oldu. HBB Mehteran Takımı’nın gösterisi ile başlayan program, İbrahim Öztek’in Başkan Savaş’a aba güreşine yaptığı katkıdan ötürü şilt takdim etmesi ile devam etti.

Güreşlerin açılış konuşmasını gerçekleştiren Öztek, “Hatay, tarihin hiçbir zamanında düşman elinde kalmadı, kalamazdı. Anavatana katılışımızın 78. yılı hepimize kutlu olsun” diyerek Hataylıların bu güzel bayramını yürekten kutladı.

DÜNYA ŞAMPİYONASI 3 EYLÜL’DE HATAY’DA YAPILACAK

8. Uluslararası Aba Güreşi Dünya Şampiyonası’nın 3 Eylül’de yapılacağının müjdesini de veren Öztek, dünyanın farklı coğrafyalarından gelecek sporcuların Hatay er meydanında kıyasıya yarışacaklarını belirtti.

Şampiyona öncesi düşüncelerini ifade eden Başkan Savaş, aba güreşinin artık dünyanın her yerinde tanındığını belirtti. Tüm sporculara başarı dileklerini ileten Lütfü Savaş, hemşehrilerinin de bayramını kutlamayı ihmal etmedi.

ŞAMPİYONAYA HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR SPORCULARI DAMGA VURDU

Şampiyonaya Hatay Büyükşehir Belediyespor ve Hataylı güreşçiler damga vurdu. 9 farklı kategoride yüzlerce sporcunun kıyasıya mücadele ettiği güreşler adeta nefesleri kesti. Birbirinden güçlü ve başarılı sporcuların şampiyon olmak için verdiği mücadele görülmeye değerdi.

50 kiloda Kurban Güven, 55 kiloda Hüseyin Çakıt, 60 kiloda Fatih Önalan, 65 kiloda Hatay Büyükşehir Belediyespordan Şükrü Uygan, 70 kiloda Enver Sedat Yolcu, 75 kiloda HBB’li Oğuz Doğruer, 80 kiloda Mevlüt Çolak, 90 kiloda Enes Kaya ve +90 kiloda Ahmet Çağtay rakiplerini birer birer yenerek mutlu sona ulaştılar.
BAŞKAN SAVAŞ OMUZLARDA

Şampiyonlara ödüllerini HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve HBB idarecileri takdim etti. Ödül töreni sonrası şampiyon sporcular Başkan Savaş’ı omuzlarına alarak sevgi gösterisinde bulundular.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz